دقیقه مطالعه

رفع ارور defer parsing of javascript در وردپرس

رفع ارور defer parsing of javascript در وردپرس
30 - شهریور - 1401

چنانچه به منظور ارزیابی عملکرد سایت های وردپرسی از ابزارها و سایت های آنلاین استفاده کرده اید و با پیام defer parsing of javascript مواجه شده اید، می توانید با استفاده از افزونه های وردپرسی که برای این مورد وجود دارد مشکل را رفع کنید. در واقع به گونه ای فنی تر می توان گفت که :

به تاخیر انداختن تجزیه ی فایل های جاوا اسکریپت می تواند سرعت بارگزاری سایت ها را بهبود ببخشد.

علت این پیام را می توان به این صورت توضیح داد :

زمانی که آدرسی را در اینترنت فرا می خوانید، سرور آن سایت، کدهای html را به سمت مرورگر شما ارسال می کند و سپس مرورگر شروع به پردازش آن ها می کند. اگر با کدهای javascript مواجه شود ، پردازش را تا آن مرحله متوقف کرده و به تجزیه و تحلیل آن کدها می پردازد. سپس ادامه html را بررسی می کند. و این روند برای تمام کدهای js انجام می شود و این فرآیند ادامه خواهد داشت.

در نتیجه اگر کدهای js زیادی در سمت مرورگر مشاهده شود که نیاز به تجزیه و تحلیل و دانلود محتوای جداگانه داشته باشد، ممکن است باعث کند شدن در بارگزاری سایت شود. لذا در اینجاست که پیام defer parsing of javascript معنا پیدا می کند.

نصب افزونه Async JavaScript :

برای فعال سازی این افزونه ابتدا وارد صفحه پیشخوان وردپرس شده و به حساب کاربری لاگین کنید.

سپس از قسمت جستجوی افزونه ها، عبارت Async JavaScript را تایپ کرده و آن را نصب کنید.

سپس می توانید یکی از گزینه های async و defer را انتخاب کنید.

async : در هنگام بررسی HTML، کدهای جاوا اسکریپت را دانلود کرده و در ادامه، اجرای HTML را متوقف می کند تا جاوا اسکریپت اجرا شود.

defer : دانلود کدهای جاوا اسکریپت را متوقف می کند و تا بعد از اتمام تحلیل HTML، اجرای کدهای جاوا اسکریپت را به تعویق می اندازد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (6 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[bws_google_captcha]