دقیقه مطالعه

کد EPP چیست

کد EPP چیست
07 - تیر - 1401

چنانچه دامنه بین المللی در شرکت دیگری دارید و می خواهید آن را به پارس وب سرور منتقل کنید، نیاز به کد EPP خواهید داشت. برای انجام فرآیند انتقال می توانید از آموزش این لینک استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با کد EPP با این آموزش همراه ما باشید.

کد EPP مخفف عبارت Extensible Provisioning Protocol به معنای پروتکل تدارکات قابل توسعه می باشد که یک کد الفبای عددی است و برای انتقال دامنه از یک ثبت کننده (registrar) به ثبت کننده دیگر لازم است.

کد EPP همچنین به نام های کد احراز هویت، کد مجوز، رمز انتقال و رمز دامنه نیز شناخته می شود که توسط ثبت کننده دامنه اختصاص داده می شود.

همچنین از آن به عنوان یک اقدام امنیتی اضافه به هنگام انتقال دامنه از یک ثبت کننده به ثبت کننده دیگر استفاده می شود که در واقع به عنوان یک مکانیسم حفاظتی کاربرد دارد، به گونه ای که فقط صاحب دامنه بتواند انتقال دامنه را کنترل کند.

هنگام انتقال دامنه های بین المللی مانند com، .net، .org، .biz، .info کلید EPP مورد نیاز خواهد بود و چنانچه از آن استفاده نشود، انتقال دامنه ها نیز ممکن نخواهد بود.

این کدها به حروف کوچک و بزرگ حساس هستند و طول آن می تواند از 8 تا 32 کاراکتر باشد و باید حداقل دارای 1 حرف، 1 عدد و 1 نماد خاص (مانند #، $، ٪، * و غیره) باشد.

قوانین انتقالی که بین ثبت کننده های دامنه وجود دارد، الزام می کند تا این کد فقط به آدرس ایمیل مالک دامنه ارسال شود.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (4 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[bws_google_captcha]