دقیقه مطالعه

بررسی ارور 415 Unsupported Media Type

بررسی ارور 415 Unsupported Media Type
05 - دی - 1400

همانطور که می دانیم ارور 415 Unsupported Media Type یکی از ارورهای سمت کاربر است و نشان دهنده این موضوع است که درخواست ارسالی شامل یک نوع media است که سرور از آن پشتیبانی نمی کند. اگر محتویات body درخواست، توسط سرور پشتیبانی نشود، ممکن است کد پاسخ همچنان بازگردانده شود.

برای مثال ممکن است یک سرور از بدنه‌های JSON خاصی پشتیبانی کند، اما محتویات بارگذاری شده اعتبارسنجی نشوند، شاید به این دلیل که یکی از ویژگی مورد نیاز را دارا نمی باشد.

و یا اینکه می توان به موارد دیگری نیز اشاره کرد، از جمله به آپلود تصاویر یا ویدئوها در فرمتی غیر از فرمت های تعیین شده که در نتیجه مورد قبول سرور نخواهد بود. در این حالت بهترین راه حل، آپلود آنها در پسوندهای مورد قبول است.

در این آموزش می خواهیم این کد خطا را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت بین خطای 422 Unprocessable Entity و 415 Unsupported Media Type

کدهای وضعیت 422 و 415 اندکی با هم تفاوت دارند، به این صورت که برای مثال خطای 422 زمانی ایجاد می شود که کلاینت یک فایل XML را درخواست می کند ولی سرور قادر به پردازش آن نیست ولی خطای 415 به یک نوع media پشتیبانی نشده اشاره دارد.

رفع ارور 415 می تواند برای کلاینت زمانبر باشد، زیرا مشکل در چیزی است که از سوی کاربر ارسال می شود و وب سرور قادر به پردازش آن نیست. در بررسی خطای Unsupported Media Type باید چند نکته مهم را مورد ارزیابی قرار داد.

نکات مهم در بررسی ارور 415

1 – مطمئن شوید که در حال ارسال Content-Type درست در header هستید

2- مطمئن شوید که سرور قادر به پردازش value های تعریف شده در Content-Type موجود در header می باشد

3 – Accept header را چک کنید تا ببینید سرور چه چیزی را می تواند پردازش کند

نتیجه :

کد خطای 415 Unsupported Media Type معمولاً نشان می دهد که درخواست ارسال شده دارای یک نوع media است که سرور از آن پشتیبانی نمی کند.

بهترین روش برای رفع خطا این است که مطمئن شوید مقدار (( هدر Content-Type درست )) را ارسال می کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (12 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *