دقیقه مطالعه

کند بودن سایت یا پیشخوان وردپرس

کند بودن سایت یا پیشخوان وردپرس
21 - اردیبهشت - 1399

در بین تمام سیستم های مدیریت محتوایی که در سراسر دنیا وجود دارند هیچکدام به اندازه وردپرس محبوب نیستند.
حدود 35 درصد سایت های موجود اینترنت از این سیستم استفاده می کنند چون نصب و راه اندازی و مدیریت وردپرس نیاز به یک دانش عمیق برنامه نویسی ندارد و هر کاربر مبتدی هم می تواند از این سیستم استفاده کند.
اما گاها مشکلی که این سیستم دارد بعد از نصب یک افزونه یا قالب جدید با کندی سرعت شدیدی مواجه می شود که با عث کلافه شدن کاربر می شود!
ما در این مقاله می خواهیم نحوه بررسی و حل این مشکل را به شما آموزش دهیم

غیرفعالسازی پلاگین ها

برای حل این موضوع ابتدا باید کل پلاگین ها را غیرفعال کنیم و تست کنیم آیا مشکل برطرف شده است یا خیر؟
در صورت رفع مشکل باید به نوبت تمام پلاگین ها غیرفعال شوند تا ببینیم کدام پلاگین سایت را دچار مشکل کرده است.
اگر به پیشخوان وردپرس در این صورت دسترسی ندارد می توانید از کنترل پنل هاست خود وارد محل نصب وردپرس شوید و از قسمت wp-content پوشه plugins را تغییر نام دهید تا کل پلاگین ها غیرفعال شوند.
بعد این که کل پلاگین ها غیرفعال شدند تست می کنیم کندی سرعت برطرف شده یا خیر!!!
اگر برطرف شده باشد دوباره پوشه پلاگین را به نام قبلی خود بر می گردانیم و وارد پوشه می شویم و این بار یکی یکی از پلاگین ها را تغییر نام می دهیم تا پلاگین مورد نظر را پیدا کنیم.

قدم دوم: نصب پوسته جدید

گاهی اوقات مشاهده می شود کندی سرعت بخاطر نصب پوسته جدید سایت است که کل سیستم را دچار مشکل کرده است برای اینکه متوجه شویم آیا این خطا به قالب سایت ربط دارد یا خیر مانند روش اول اگر به پیشخوان دسترسی ندارید وارد کنترل پنل هاست خود شوید و از پوشه wp-content اقدام به تغییر نام پوشه theme کنید و مجدد تست کنید خطا برطرف شده یا خیر.

قدم سوم: آپدیت وردپرس

اگر بعد از آپدیت وردپرس با این کندی رو به رو شدید بخاطر عدم ارتباط پوسته و پلاگین با نسخه جدید می باشد که باید مانند مراحل اول و دوم اقدام به تغییر نام پوشه پلاگین و قالب بپردازید و بررسی کنید آیا مشکل برطرف می شود یا خیر.

شرکت پارس وب سرور با ارائه هاست وردپرس گام بزرگی را در زمینه رفع مشکلات و خطاهای وردپرس برداشته است و در هر ساعت از شبانه روز مشکلات سایت شما را با سرعت زیادی بررسی و رفع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *