دقیقه مطالعه

7 عامل مهم سئو در سال 2020

7 عامل مهم سئو در سال 2020
08 - بهمن - 1399

شاید به جرات بتوان گفت مهم ترین نکته در رابطه با پیشرفت یک سایت و کسب و کار اینترنتی ، جایگاه خوب آن در موتور های جستجو هست. اگر سایت شما در موتور های جستجو دیده نشود و یا رتبه پایینی داشته باشد ، نمی توانید انتظار داشته باشید بازخورد مثبتی از سایت خود بگیرید. برای اینکه سایت شما در گوگل رتبه بالایی داشته باشد ، باید نکات سئو را رعایت کنید . بهینه سازی صفحات وب از نظر سئو باعث بهبود رتبه شما در موتور جست و جو خواهد شد.

ما در این مقاله می خواهیم به شما 7 مورد از مهمترین عوامل SEO که در سال 2020 مورد توجه قرار گرفته بود را در میان بگذاریم.

  1. نوشتن برای مردم

صرفا اینکه تلاش کنید که الگوریتم Google را تحت تأثیر قرار دهید باعث نمی شود که صفحات شما در نتیجه موتور جستجو نشان داده شوند. در اینکه گوگل بسیار مهم است شکی نیست ولی اگر کاربری وارد سایت شما شود و از متن , توضیحات و تصاویر شما بهره مند نشود و به هدف اصلی خود نرسد به سرعت سایت شما را ترک می کند اینجا رتبه یک بودن به کمک شما نخواهد آمد.شما باید به نوعی سایت را با محتوای مناسب پر کنید که برای کاربر جذابیت داشته باشد.استفاده از پیوند های مناسب در کنار سایز و فونت درست خوانایی را برای کاربر به همراه دارد و این کمک می کند کاربر در سایت شما موضوعات بیشتری را بررسی کند.

برای مخاطبان خود محتوای با کیفیت تولید کنید نه برای الگوریتم گوگل

به یاد داشته باشید که محتوای تولیدی شما برای مخاطبین شماست بنابراین باید مرتبط ، آموزنده و مهمتر از همه با کیفیت باشد.هنگام تولید محتوا سئو را فراموش نکنید و با پیروی از استراتژی های سئو محتوای با کیفیت تولید کنید بنابراین می توان گفت نوشتن برای مردم یکی مهمترین دلایل پیشرفت هر وب سایتی است.اگر کاربر سایت شما را بلافاصله ترک کند و این اتفاق مرتب تکرار شود شما قطعا جایگاه خود را در گوگل از دست خواهید داد.

  1. عناوین جذاب

اینترنت مانند کتاب نیست که مخاطبان با دیدن جلدش آن را قضاوت نکنند ، افراد معمولا عناوین را میخوانند و اگر توجهشان جلب شود.به خواندن ادامه میدهند .بنابراین باید عناوین شما جذاب و جالب توجه باشد تا کاربران بخواهند با کلیک روی آن محتوای کامل را مشاهده کنند.مهم نیست که محتوای شما چقدر بی نظیر است ، زمانی که عنوان مناسبی برای آن قرار ندهید ، ارزشی ندارد.

مثلا گروهی از پنگوئن به بانک دستبرد زدند! این عنوان ما را به فکر فرو میبرد که کجا و چگونه این اتفاق رخ داده است ؟ آیا واقعا کسی هست که ترغیب نشده باشد ادامه آن را بخواند؟

  1. عناوین یا تگ title

تگ tile یک تگ html است که در قسمت head هر صفحه وب نمایش داده میشود. عنوان به خودی خود شاید تاثیر کمی در رتبه بندی داشته باشد و این یکی از دلایل نادیده گرفتن آن توسط کاربران است. اما عناوین با این تگ ها در صفحه هات موتورهای جستجو نمایش داده می شود . بنابراین هنگام بهینه سازی صفحات خود حتما این تگ ها را در نظر بگیرید زیرا با از دست دادن تگ title تاثیر منفی بر روی نتایج جستوجوی شما ایجاد میشود.

4 . اعتبار ، تخصص و اطمینان

اعتبار ، تخصصی بودن و مطمئن بودن مطالب عواملی هستند که الگوریتم Google هنگام رتبه بندی صفحات وب آن را مورد توجه قرار میدهد .سایت هایی که محتوای با کیفیت بالا تولید می کنند همیشه با ارائه رتبه بندی بهتر در صفحه نتیجه جستوجو توسط Google پاداش می گیرند.

5.عنوان های فرعی

تگ های h1 و …. برای عنوان های فرعی در صفحات وب به کار میروند این تگ ها مانند گذشته ارزشی در رتبه بندی سایت شما ندارد اما هنوز هم مهم هستند . عنوان های فرعی شاید بر روی سئو سایت شما تاثیر مستقیم نداشته باشد اما خواندن را برای کاربران شما ساده تر میکند که از دید گوگل دور نمی ماند. همچنین بهتر است که کلمات کلیدی به کار ببرید که ارزش بیشتری نسبت به متن معمولی دارند.

6.توضیحات meta

meta descriptions همان توضیحی است که در صفحات نتیجه جست و جو زیر لینک به کاربران نمایش داده میشود .این جملات ایده ای کلی از موضوع شما را در ذهن کاربر شکل میدهد این توضیحات باعث میشود کاربران ترغیب شود بر روی لینک شما کلیک کنند آن را مختصر و مفید و بدون اطلاعات گمراه کننده قرار دهید این کار تا حد زیادی به افزایش کلیک شما کمک میکند.

7.بهینه کردن تصاویر

افزودن تصاویر واقعاً روش خوبی برای جذابیت بیشتر صفحه وب شما برای کاربر است. با این حال می تواند باعث کند شدن وب سایت شما شود. با بهینه نبودن تصاویر ، سایت شما سرعت مناسبی نخواهد داشت و گوگل جایی برای سایت شما در رتبه بندی خود در نظر نخواهد گرفت. با بهینه نکردن تصاویر فرصت های دیگری مانند نمایش در جستجوهای تصویر Google از دست می رود، زمان بارگذاری صفحه افزایش می یابد. همچنین کند بودن سایت باعث دلسرد شدن کاربران شما و از دست رفتن آن ها میشود.

اکنون شما با رعایت نکاتی که گفته شد میتوانید از سئو داخلی سایت خود بهترین استفاده را بکنید و سایت خود را به گوگل نشان دهید و یک کاندید برای صفحه اول گوگل باشید.فراموش نکنید در میان انبوه سایت های مشابه ای که وجود دارد همیشه بهترین جایگاه به سایتی می رسد که از همه نظر هم برای کاربر و هم برای گوگل ایده آل باشد. امروزه دیگر کسی منتظر بارگذاری یک سایت کند نمی ماند و سایت های مشابه را باز می کند.

نکته مهم دیگر این است که کاربران در سرچ گوگل همیشه اولین سایت را باز می کنند و اگر به نتیجه دلخواه نرسند سراغ سایت دیگر می روند! پس تلاش برای بهترین شدن را همیشه در دستور کار خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *