دقیقه مطالعه

آموزش اتصال دامنه یا دامین به هاست

آموزش اتصال دامنه یا دامین به هاست
08 - خرداد - 1397

همانطور که میدانید دامنه همان آدرس وب سایت بوده و دارای پسوند های مختلفی است که ما امروز می خواهیم نحوه اتصال دامنه به هاست را خدمت شما ارائه کنیم.

برای اتصال دامنه به هاست به صورت کلی دوکار باید انجام شود.

 

اتصال دامنه به هاست اتصال دامنه به هاست

 

1- در مرحله اول تنظیم DNS بر روی دامنه

زمانی که دامنه را ثبت کردید باید DNS هاست را روی دامنه ست کنید، آدرس DNS را می توانید از شرکتی که از آن هاست را خریداری کرده اید دریافت کنید.

نحوه ست کردن DNS هم بسیار ساده است، کافی است وارد کنترل پنل دامنه شده و در قسمت DNS ها یا nameserver آدرس  DNS هاست را وارد کنید توجه داشته باشید برای دامنه های ملی (پسوند ir) این کار در وب سایت ایرنیک قابل انجام است که در این سایت باید وارد بخش کارگزار نام دامنه بشوید و DNS های هاست را ست کنید.

نکته: توجه داشته باشید تغییر DNS یک دامنه یا ست کردن آن نیاز به 4 ساعت زمان دارد تا تغییرات اعمال شود و شما نتیجه نهایی را مشاهده کنید.

 

2- مرحله دوم اضافه کردن دامنه به هاست

در این مرحله بعد از خرید هاست اگر دامنه ای که می خواهید به هاست متصل شود دامنه اصلی هاست باشد، منظور از دامنه اصلی یا مین دامین دامنه ای است که زمان خرید هاست آن را به عنوان دامنه هاست معرفی میکنید به این دامنه، دامنه اصلی می گویند، در این حالت نیاز به انجام کار خاصی نیست.

اما در صورتی که دامنه شما جز دامنه اصلی هاست نیست و می خواهید دامنه دیگری به هاست متصل کنید باید آن را به هاست معرفی یا اضافه کنید این کار به دو صورت در هاست انجام می شود

Park Domain (aliases) یا همان پارک دامین: در صورت اضافه کردن دامنه در این بخش، دامنه جدید شما سایت قبلی را نمایش خواهد داد یعنی دو دامنه برای یک سایت خواهید داشت که هر دو یک سایت را نمایش میدهند

 

اتصال دامنه به هاست اتصال دامنه به هاست

 

Addon Domain: با اضافه کردن دامنه در این بخش می توانید یک وب سایت جدید داشته باشید با این کار یک پوشه داخل هاست شما ایجاد شده که می توانید سیستم سایت جدید را در آن آپلود کرده و با دامنه جدید به آن دسترسی داشته باشید.

 

اضافه کردن دامنه به هاست اضافه کردن دامنه به هاست

 

با انجام دو مرحله بالا دامنه شما به هاست متصل خواهد شد توجه داشته باشید که با تغییر DNS نیاز به 4 ساعت زمان دارید تا تغییرات شما اعمال شوند اگر بعد از 4 ساعت اتصال دامنه به هاست برقرار نشد با سرویس دهنده خودتان این مشکل را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *