دقیقه مطالعه

گفتگو با جناب رضایی

گفتگو با جناب رضایی
17 - دی - 1398

جناب رضایی از شما نهایت تشکر را بابت این مصاحبه داریم. خود را معرفی کنید و از کار خود در بستر اینترنت بفرمایید؟

با سلام عرض ادب محمد سعید رضایی هستم ، کارشناس ارشد مهندسی آب و فاضلاب ،مهندس و مدرس نرم افزار های عمرانی شرکت های اتودسک و بنتلی در ایران .
ما در ایران برای اولین بار نرم افزار های اورجینال این شرکت ها را فراهم کرده ایم ، لایسنس و دوره های آموزشی بین المللی و همچنین پکیج های آموزشی فارسی را تهیه و ارائه کرده ایم . شرکت ها خصوصی و کارفرمایان بسیاری را در بخش دولتی و خصوصی سرویس داده ایم و با آنکه پیش زمینه فعالیت اینترنتی نداشتیم در طی 7 سال همکاری با پارس وب سرور تجارب بسیاری را در کنار پارس وب سرور کسب کرده ایم . در این سالها بهترین شرکتی که میتوانست خالصانه و دوستانه مارا هدایت کند که اتفاقا به پیشنهاد یکی از دوستان به نام مهندس عرفانی مدیر سایت ab-fa.ir پیدا کردیم و الان 7 ساله هست که همکاری ما ادامه دارد و همواره لطف دوستان باعث پیشرفت و ترقی کار ما در سطح کشور بوده .

2- هفت سال همکاری فرمودید! زمان کمی نیست! از کجا شروع شد؟

دقیقا زمانی همکاری ما با پارس وب سرور شروع شد که دریافتیم برای اینکه دیده شویم نیاز به یک دفتر کار مجازی 3 نبش در بهترین فضای رقابت یعنی دنیای مجازی اینترنت به صورت 24 ساعته و با آپ تایم و پشتیبانی خوب و همچنین در صدر نتایج گوگل نیازمندیم. آن زمان آخر تحصیلات تکمیلی بنده در دانشگاه بود و همواره به عنوان یک مهندس و یک مدرس نیاز به شناساندن خودم به جامعه علمی و مهندسی کشور دیدم . تصمیم گرفتم تا وبسایت هایی را طراحی و اجرا نمایم که خدمات متمایز و تک را به جامعه علمی کشور بدهد . بدیهی است اصلا هیچ چیزی در خصوص وبمستر بودن بلد نبودم و رفته رفته در طی 7 سال وبمستر بودن را آموختم و اکنون اصلا با روز اولم قابل مقایسه نیستم . نه خدماتی که به کاربرانم ارائه کردم ونه همچنین دانشم در توسعه سایت هایم و …هیچ یک قابل مقایسه با 7سال پیش نیست.

3- میزان رضایت شما از این مجموعه چقدر است جناب رضایی صادقانه بفرمایید راضی هستید؟

حرف بسیاره در این باره ، به صورت کلی و جامع پاسختان رو میدهم ” بله کاملا راضی هستم” ولی میخوام اشاره کنم حتی برای جزعی ترین مسایل و پیش پا افتاده ترین مسایل مدیریت و کارشناسان پارس وب سرور من را راهنمایی و کمک کرده اند و هیچ گاه جواب نه و نمیشه و نداریم و نمیتونیم از هیچ یک نشنیدم . فکر میکنم اگر امکان درج تیکت های من در این مصاحبه باشه بالای 100 تیکت در طی 7 سال ارسال کرده ام و هر 100 مورد به نتیجه رسیده و همیشه از اینکه به درخواست های من در کمترین زمان با بیشترین دقت و همت رسیدگی شده خوشحال بودم و هستم .

4- چرا مجموعه ما؟ آیا دلیل خاصی وجود داشت؟

آشنایی با پارس وب سرور یک تصادف بیاد ماندنی برای من بوده ، البته حقیر هیچ وقت اعتقادی به تصادفی بودن رخداد ها ندارم و احساس میکنم باید با پارس وب سرور آشنا میشدم .این اتفاق واقعا بهترین تجربه من هست که 7 سال راضی باشم و 7 سال تیم پارس وب سرور را شریک موفقیت هام و همچنین شریک مشکلات کاریم بدونم . قصد تخریب و زیر سوال بردن شرکت های همکار دیگر ندارم و حتی اسم هم نخواهم آورد . ولی باید بگویم همکاری خودم و سرویس های خودم را قبل از آشنایی با پارس وب سرور با 3 شرکت دیگر قطع کردم و وقتی با پارس وی سرور آشنا شدم دیدم همه چیز برای من در پارس وب سرور محیا است و فقط باید تمرکز خودم را بر روی کارم بگذارم و همین بس بود برای من تا نگرانی های جانبی روی کارم تاثیر منفی نگذاره .

5- از لحظه شروع این همکاری تا حالا چقدر پیشرفت داشته ایم؟ آیا اصلا پیشرفتی ایجاد شده است؟

با رضایت کامل و داوطلبانه وارد این مصاحبه شدم چون زیرساخت های شرکت پارس وب سرور و البته پشتیبانی مناسب کارشناسان این شرکت در کنار تمام ایده ها و تلاش هایم من را به اینجا رسانده که قطب ارائه خدمات نرم افزار های شرکت Bentley.com و Autodesk.com در ایران شوم . مهندس کاملی و تیمش خیلی بیشتر از یک مشتری با من رفتار کرده اند . رفاقتی که بین ما شکل گرفته از بهترین نوع آن است که صادقانه میتوانم بگویم خود ایشان و تیمشان باعث ایجاد آن بودند و خوب آن راحفظ کرده اند . من ساکن اصفهان بودم و اکنون نیز ساکن اردبیل و هیچ وقت هنوز هیچ یک از افراد تیم پارس وب سرور را ملاقات نکرده ام ولی میتوانم بگویم سالانه 10 ها ساعت تماس و مشاوره گرفتم و بیش از 100 تیکت من را با دقت و وسواس خاصی پیگری و جواب داده اند . هم پارس وب سرور و هم ما در این 7 سال پیشرفت هایمان زمین تا آسمان فرق داشته با روز اول. شما یه مجموعه رو به رشد هستید و احساسم اینه که بعد بیش از 1 دهه فعالیت که حقیر 7 سال آن را به چشمم دیده ام نمیتوان مجموعه شما را با تمام کیفیت و تعهد با مجموعه های دیگر قیاس کرد . شما بیشتر وقت خود را صرف کیفیت میکنید تا کمیت ، از طرفی کمیت های غیر قابل رقابتی هم عرضه میکنید . در کل سیاست های خوبی را در طی این چند سال اتخاذ کرده اید و خب کاملا هم موفق بودید.

6- تا چه اندازه شرکت ما در پیشبرد اهداف شما موثر واقع شد؟

اگر فعالیت خودم را در بستر اینترنت شروع نمیکردم اصلا شناخته نمی شدم و یا بهتر بگم درست شناخته نمی شدم . این خیلی مهم بود تا دیده شوم . تا خدماتم مشتری داشته باشند و تا اینکه با وجود سن کمم در دنیای مهندسی عمران (28 سال ) بزرگان این صنعت نام من را ، برند من را ، خدمات من را به دیگران نیز توصیه میکنند و نام نیکی برای خودم ساخته ام. یقینا تلاش خودم من را به اینجا رسانده اما نباید حقی که پارس وب سرور در رشد و معرفی من و خدماتم را نادیده گرفت . واقعا از صمیم قلب میگویم 100 بار دیگر به دنیا بیایم همین مسیر را خواهم رفت و پارس وب سرور راانتخاب خواهم کرد .

7- نحوه برخورد همکاران ما چگونه است؟

خیلی خوب و خیلی حرفه ای ، خیلی جواب کوتاه و کلیشه ای به خدمات شماست . قبلا هم اشاره داشتم که سالانه 10 ها ساعت مشاوره رایگان میگیرم در هر ساعتی از شبانه روز با حوصله و صبر پارس وب سرور به من کمک کرده. 100 ها تیکت موفق باید افتخار بخش پشتیبانی باشه و مدیران شرکت باید پاداش رضایت کاربران را برای بخش پشتیبانی محفوظ بدانند و همچنین بخش فروش که خوب نیاز های من را نیاز سنجی کردن و بهم گزینه های مناسب و اقتصادی را همواره به من ارائه کردند .

8- تا حالا شده در این هفت سال به قطع همکاری فکر کنید؟

7 سال میگذره ، اگر پارس وب سرور با همین فرمان به جلو حرکت نماید هیچ وقت این اتفاق نمی افند چه بسی که بیش از 5 مشتری هم در این سالها با پارس وب سرور آشنا کردم و با اینکه پارس وب سرور بخش همکاری در فروش و پورسانت داره هیچ وقت از آن استفاده نکردم چون من یک بازار یاب نبودم و هیچ وقت هم دنبال سود از خدمات خوب شما نبودم و من فقط قلبا و عمیقا حس خودم را به مخاطب ابراز کردم و خب رضایتی که سینه به سینه نقل شده باعث شده دیگران هم سالهای سال مشتری پارس وب سرور باشند. دوست دارم قدردان زحمات شما باشم و همچنین از شما خواهش کنم از نظر اخلاقی و پشتیبانی همیشه همینطور متعهد بمانید . با این که شما در هر زمینه ای روز به روز پیشرفت می کنید و همه جیز را به کمال خودش میرسانید. و من آن را در طی 7 سال دیده ام …

9-چه پیشنهاد هایی برای پیشرفت هرچه بهتر شرکت دارید؟

من و کارم به نوع خودش یک استارت آپ بودیم آن هم زمانی که کلمه استارت آپ دراین کشور معنایی نداشت. خودمان با تلاش و همت و البته خدمات و پشتیبانی پارس وب سرور به موفقیت رسیدیم . تقاضا دارم بخشی به عنوان حمایت از استارت آپ ها فراهم نمایید . با توجه به زیرساخت های قویتان راهنما باشید و دست جوانان را بگیرید . حمایت کنید از جوانانی که ایده های خوب دارند و بیشتر از همیشه در موفقیت آنها شریک باشید . یقین بدانید در کنار درامد های مالی و ارتقا شرکت خود ، دست هزاران جوان را هم خواهید گرفت .شخص خودم در این سالها سعی کرده ام کار آفرین باشم و دست دیگران را بگیرم و نتایج آن برایم لذت بخش هست .

10- در پایان اگر خاطره یا حرف خاصی مانده بفرمایید؟

7 سال خاطره خوب دارم از کجایش بگویم ؟ این سوال من است از شما … خلاصه بخواهم بگویم که مخاطبان شما هم حوصله خواندن آن را داشته باشند این است که تمام زیر ساخت های مرجع واترجمز ایران و بنتلی ایران بر روی سرور های شما استوار است که امنیت بالایی دارندو من من هیچ گاه متضرر نشدم . زیر ساخت های ما و امکانات ما هیچ وقت افشا نشدن و هیچ وقت ایده های ما به سرقت نرفتند و هیچ وقت در این 7 سال چیزی جز امانت داری ندیدم . چه بسی اگر جایی دیگر بودم اکنون هزاران رقیب برایم پیدا می شد و شاید تمام سایت هایم . هاست دانلودم و مطالبم و حتی محرمانه ترین کارهایم کپی می شد و کسب و کارم نابود … رازهایم برای رقبا فاش میشد و هزاران رقیب از ایده هایم کپی برداری میکردند.

تنها حرف پایانی مناسب شما و تیم شما را میخواهم کوتاه بگویم .بهترین هستید . بهترین بمانید .

محمد سعید رضایی
مدیر مرجع واترجمز ایران
مدیر بنتلی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *